MAKALELER / FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜK FORMÜLÜ - SOLVER KİMYA

 FIRÇASIZ OTO YIKAMA DETERJANI ÜRETİMİ

 KALİTELİ BİR OTO YIKAMA ŞAMPUANI YAPMAK İSTİYORSANIZ,ARABA BOYALARINI KORUMADA VE ARABAYA ZARAR VERMEMEK ÖNCELİKLERİNİZİ ARASINDA OLMALIDIR. DAHA SONRA OTOLARIN KAPORTALARINA YAPIŞMIŞ KİR,TOZ,ÇAMUR GİBİ İSTENMEYEN KISIMLARIN BİR DEFADA ÇIKARILMASINA VE SONRADAN FIRÇAYA İHTİYAÇ DUYMADAN İNDİRMESİ GEREKİR.AŞAĞIDAKİ FORMÜLASYONDA OTO YIKAMA TANKLARINA 1 / 60 ORANINDA KULLANILDIĞINDA OTO ÜZERİNDE HİÇBİR KİR,TOZ,ÇAMUR VE YAĞ PARÇALARINI BIRAKMAZ VE ANINDA AŞAĞIYA İNDİRİR.FORMÜLASYON İÇİN MADDELER VE MİKTARLARI ŞÖYLEDİR.

 

   FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜK FORMÜLÜ

 

  MADDELER                                                                      MİKTARLARI

 ----------------                                                                     --------------------

ELAS 4F ( ETHER LAURYL AMONYUM SUCCİNATE )                      2O  KG

SIVI KOSTİK                                                                             6  KG

SU                                                                                         74  KG

http://www.youtube.com/watch?v=x9tcpqaTsjY

 İŞLEM : BİR KARIŞTIRICI İÇERİSİNE MEVCUT SU KONUR VE ÜZERİNE ELAS 4F KONULARAK KARIŞTIRMAYA BAŞLANIR. ELAS 4F SU İÇERİSİNDE TAM OLARAK ERİDİKTEN SONRA SIVI KOSTİK İLAVE EDİLEREK KARIŞTIRMAYA DEVAM EDİLİR. KARIŞIM TAM HOMOJEN OLUNCA KARIŞTIRMA İŞLEMİNE SON VERİLEREK BİR İKİ SSAT KADAR DİNLENDİRİLİR VE KAZAN İÇERİSİNDEKİ KÖPÜĞÜN SÖNMESİ BEKLENİR VE SONRA AMBALAJLANARAK SATIŞA SUNULUR.

NOT: YUKARIDAKİ FORMÜLASYON GEREK BEYAZ VE GEREKSE RENKLİ METALİK ARABALARDA TAM RANDIMAN GÖSTERİR VE KAPORTAYA YAPIŞMIŞ ÇAMUR,TOZ, YAĞ VE KUŞ PİSLİKLERİNİN YUMUŞAMASINA VE TAMAMEN KAPORTAYI TERK ETMESİNİ SAĞLAR. DAHA SONRA FIRÇA,BEZ VEYA PELUŞ İLE MUDAHALE EDİLMESİNE GEREK BIRAKMAZ.

ETİKETLER : FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜĞÜ NASIL YAPILIR,FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜK NEDEN YAPILIR,FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜK DETERJANI ÜRETİMİ,FIRÇASIZ OTO KÖPÜK ELDESİ,FIRÇASIZ OTO YIKAMA SIVISI FORMÜLÜ,FIRÇASIZ OTO ŞAMPUANI YAPIMI,FIRÇASIZ OTO YIKAMA DETERJANI HAMMADDESİ,FIRÇASIZ KÖPÜKLÜ YIKAMA ELDESİ,FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜK İMALİ,FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜĞÜ YAPILIŞI,FIRÇASIZ OTO YIKAMA KÖPÜK NEDİR,KÖPÜKLÜ YIKAMA FORMÜLÜ,KÖPÜKLÜ OTO YIKAMA NASIL YAPILIR,KÖPÜKLÜ OTO YIKAMA SIVISI NEDEN YAPILIR.

SOLVER KİMYA